Форумът, който ще се проведе в Сан Антонио, Тексас, е посветен на 25 години от падането на Берлинската стена и промените, на които сме свидетели в Европа. Заедно с д-р Диляна Иванова (Американски научен център, Фийлд Мюзиъм, Чикаго) и доц. Ана Лулева от Етнографския институт – БАН, доц. Ненов ще образува отделен тематичен панел – „Всекидневието на социализма“, ръководен от проф. Джералд Крийд.
Диляна Иванова ще представи изследването си „Аспекти от комуникативната памет на всекидневния живот през социализма“, където примерите й за публични и семейни тържества са от Русе. Отново с примери от Русе е наситен текста на Николай Ненов –„Мазето на социализма“. Тук акцентът е върху функциите на мазата като място на мъжко господство – на приятелства и съюзи, на механи (битови стаи) и своеобразни „музеи“, складове и работилници – въобще пространство за изява на свободомислие.
В конференцията ще участват около 300 учени от цял свят, предвидени са специални гост-лектори, лектория по визуална антропология – Visual Anthropology Film Series as part of the 2014 ASEEES Annual Convention in San Antonio, серия от представяне на книги и срещи с изследователи в интердисциплинарни области.