Шампионска лига: „Монако“ прекъсна победната серия на „Барса“ (видео)

0

Перфектната до момента през сезона серия на „Барселона“ приключи в първия мач на тима от основната фаза в Шампионската лига. Испанците загубиха с 1:2 при гостуването си на „Монако“, с което регистрираха първото си поражение през кампанията. Досега те имаха пет победи от пет срещи в Ла Лига.

Почти цял мач „Барса“ игра в намален състав, след като още в 11-ата минута с директен червен картон бе изгонен Ерик Гарсия.

Магнес Аклуиш откри за домакините в 17-ата минута след чудесна атака и хубав удар в десния ъгъл, направил безпомощен вратаря на каталунците Андре тер Щеген. „Барселона“ се върна в мача чрез новата си звезда Ламин Ямал, който вкара за 1:1 с прецизен удар извън наказателното поле 28-ата, Джордж Иленикена в 71-вата донесе победата за домакините.

В останалите срещи:

Фейенорд – Байерн Леверкузен 0:4 (5` Флориан Вирц 0:1, 30` Алехандро Грималдо 0:2, 36` Флориан Вирц 0:3, 45` Едмон Тапсоба 0:4)

Цървена Звезда – Бенфика 1:2 (9` Керем Актюроглу 0:1, 29` Орхан Кьокджю 0:2, 86` Милсон 1:2)

Аталанта – Арсенал 0:0

Атлетико Мадрид – Лайпциг 2:1 (4` Бенямин Шешко 0:1, 28` Антоан Гризман 1:1, 90` Хосе Мария Хименес 2:1)

Брест – Щурм Грац 2:1 (23` Юго Менити 1:0, 45+1` Едимилсон Фернандеш (автогол) 1:1, 56` Абдала Сима 2:1)