Шампионска лига: „Реал“ с трудна победа, късна драма в Мюнхен (видео)

0

„Реал“ (Мадрид трудно победи дебютанта „Унион“ (Берлин) с 1:0 като домакин в испанската столица в първа среща от група С на Шампионската лига. Единственото попадение бе дело на английския национал Джуд Белингам в четвъртата минута на добавеното време. Голът бе шести за Белингам с екипа на „Реал“ и първи при дебюта му за испанския отбор в най-престижния европейски клубен турнир по футбол. За „кралския“ тим“ победата бе шеста поредна след серията от пет успеха от началото на сезона в Ла Лига.

„Байерн“ (Мюнхен) победи „Манчестър Юнайтед“ с 4:3 в първия двубой на двата отбора в Група „А“ на Шампионска лига, игран на стадион „Алианц Арена“.

Баварците дръпнаха в резултата с два бързи гола чрез Лерой Сане в 27-ата и Серж Гнабри в 32-ото минута. „Юнайтед“ се върна в двубоя след дебютното попадение на Расмус Хьойлунд в 49-ата, Хари Кейн обаче възстанови аванса от два гола малко по-късно след точно изпълнена дузпа в 54-ата минута. Каземиро върна интригата в последните минути на срещата, но в добавеното време Матис Тел (90+2′) също се разписа за домакините. В крайна сметка Каземиро (90+5′) вкара втория си гол, оформяйки крайния резултат.