ШЛ: „Барса“ разгроми „Байерн“, „Сити“ вкара 5 на „Спарта“ (обзор + видео)

0

„Барселона“ записа изразителен успех с 4:1 срещу „Байерн“ (Мюнхен) в Шампионската лига по футбол.
Хеттрик за каталунците записа Рафиня, който се разписа в първата, 45-ата и 56-ата минути. Роберт Левандовски вкара четвъртото попадение в 36-ата минута на двубоя. „Гола на честта“ за баварците вкара Хари Кейн в 18-ата. „Байерн“ вкара още един гол, който обаче беше отменен заради засада.
„Манчестър Сити“ победи „Спарта“ (Прага) с 5:0 в мач от третия кръг на Шампионската лига. „Гражданите“ поведоха след попадение на Фил Фоудън в третата минута, като до края на първата част нови голове нямаше. След почивката обаче англичаните се развихриха и не оставиха съмнения в превъзходството си. На два пъти се разписа голямата звезда на Сити Ерлинг Холанд, а по едно попадение добавиха Фил Джоунс и Матеуш Нунеш. Португалецът оформи крайния резултат от дузпа в 88-ата минута.

Изненадата на вечерта дойде от Испания, където „Атлетико“ допусна обрат и загуби с 1:3 срещу „Лил“. Хулиан Алварес изведе испанците напред в осмата минута, но Едон Жегрова и Джонатан Дейвид на два пъти бяха точни през второто полувреме за французите. Така „Атлетико“ се смъкна на 27-о място с три точки, а „Лил“ е 15-и с три повече.

„Интер“ пък се възползва от късен гол, за да попадне в челната осмица на Шампионската лига. Маркъс Тюрам се разписа в третата минута на добавеното време за 1:0 срещу швейцарския „Йънг Бой“с и така италианците се изкачиха на седмата позиция с актив от седем точки.
„Ливърпул“ запази перфектния си баланс в Шампионската лига, след като победи с 1:0 като гост „РБ Лайпциг“. Мърсисайдци са с актив от девет точки и са равни на върха с отбора на „Астън Вила“, който обаче не е допуснал нито един гол и е вкарал шест.
Динамо Загреб пък надигра Залцбург с 2:0 за четвъртата си точка в Шампионската лига, а Фейенорд победи Бенфика с 3:1 и е 16-и с шест пункта. Португалците се смъкнаха до 13-о място с идентичен актив.