ШЛ: „Лудогорец“ падна в Грузия но продължава напред (видео)

0

„Лудогорец“ се класира за втория квалификационен кръг на Шампионска лига, въпреки че  загуби с 0:1 при гостуването на „Динамо“ (Батуми).

„Орлите“ спечелиха преди седмица домакинския си мач и с общ резултат 3:2 продължават напред.

На „Батуми Арена“ играчите на „Динамо“ започнаха по-мотивирани и още в 3-а минута поведоха с гол на Владимер Мамучашвили. Диниш Алмейда не успя да изчисти добре топката и Мамучашвили без забавяне нанесе удар, който след рикошет попадна в мрежата. Шест минути по-късно ноъ прати топката за втори път в мрежата на разградчани, но след преглеждане на ситуацията с ВАР бе отсъден фаул в нападение срещу Сонко Сундберг.

Грузинците продължиха натиска си и създадоха още няколко голови ситуации, Хален Блеса и Пата Гудушаури пропуснаха, а веднъж и гредата спаси вратата на „Лудогорец“ след удар на Руан Секо.

И след почивката грузинците диктуваха развоя на събитията, имаха отлична възможност за втори гол в 88-а минута, но диагонален удар на Гомис срещна левия страничен стълб.

Във втория кръг „Лудогорец“ ще срещне шампиона на Беларус „Динамо“ (Минск), който елиминира арменския „Пюник“ с общ резултат 1:0.