„Славия“ препъна лошо „Лудогорец“ (видео)

0

„Лудогорец“ направи фалстарт в първия си мач от обновената групова фаза на втория по сила европейски клубен турнир Лига Европа. Възпитаниците на Захари Сираков отстъпиха на „Славия“ (Прага) с 0:2 на „Хювефарма Арена“. „Орлите“ бяха по-добрия отбор в първите 20 минути, но впоследствие чехите стабилизираха играта си в защита и се възползваха от положенията си, за да си тръгнат с трите точки от Разград.

Успеха на чехите изковаха Матей Юрашек и Моймир Хитил. Първият откри резултата в 38-ата минута, а втория узакони победата в 65-ата минута. За цял мач „орлите“ отправиха само 1 точен удар от общо 9 по посока на вратата на чешкия тим.

В следващия кръг „Лудогорец“ отново ще играе срещу отбор от Чехия – „Виктория“ (Пилзен), но като гост.