След драма с дузпи: „Лудогорец“ на крачка от Шампионска лига

0

Българският шампион „Лудогорец“ е на крачка от груповата фаза на Шампионска лига след драматична победа с 6:3 над гръцкия „Олимпиакос“ в третия квалификационен кръг.
Успех на „орлите“ дойде след продължения и дузпи. В редовното време двата тима завършиха наравно 2:2, а първият мач в Гърция завърши 1:1.
На „Хювехармарена“ гърците поведоха в 31-ата минута с гол на Ян М’Вила. В 48-ата минута Рубен Семедо си заби автогол, за да изравни резултата в Разград. В 57-ата минута „Лудогорец“ обърна резултата в своя полза, след като Сотириу бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Десподов. Десет минути по-късно Ел Араби отново възстанови равенството с гол от спорна дузпа. В 86-ата минута гръцкият тим остана с човек по-малко, след като Ба бе изгонен за втори жълт картон.
В продълженията двата тима не успяха да си вкарат гол, като всичко се реши с изпълнение на дузпи, където „орлите“ показаха по-здрави нерви.
С победата разградският тим достигна до квалификациите за място в груповата фаза на най-комерсиалния футболен турнир. Негов съперник там ще бъде шведския „Малмьо“, който отстрани „Рейнджърс“. Ако българският шампион отстъпи, ще продължи в групите на Лига Европа.