Театрално изпълнение на Рикардиньо осигури успех на „Левски“ срещу „Дунав“

0

Театрално изпълнение на Рикардиньо обърна развоя на мача между „Дунав“ и „Левски“ – 1/16-финал от турнира за Купа България.

В последните секунди на първото полувреме бразилецът артистично се хвърли на земята след двубой с Георги Иванов. Арбитърът Владимир Вълков се хвана на въдицата и посочи бялата точка, от която Роналдиньо бе точен и прати топката в мрежата на 18-годишния Даниел Николов за 2:1. Липсата на ВАР се позволи на русенци да оспорват ситуацията

Столичани поведоха в резултата след 25 минути игра. Келиан ван дер Каап изрита топката в половината на „Дунав“, където Георги Вълчев не действа на ниво и позволи на Рикардиньо да му отнеме кълбото. Голмайсторът на „Левски“ навлезе мощно и с майсторски удар прати топката в мрежата за 0:1.

Дунавци реагираха моментално и в 30-ата минута успяха да изравнят. Вратарят на „Левски“ Пламен Андреев увисна след центриране от корнер на Джан Хасен, а Георги Вълчев с глава прати топката в мрежата му за 1:1.

В последните секунди на първата част главният съдия Владимир Вълков отсъди много спорна дузпа, реализирана от Рикардиньо за 1:2. Това като че пречупи футболистите на „Дунав“, които не успяха да се „върнат“ в мача, въпреки че имаха числен превес, след като Илиян Стефанов беше изгонен. Нещо повече, след грешка в защитата на домакините „Левски“ отбеляза трети гол чрез Роналдо в 55-ата минута на двубоя.