Това е постановил Административният съд в Русе още през 2010 г. Според магистратите, така се нарушава конституционно провъзгласения принцип за равенство на гражданите, както и забраната за дискриминация по какъвто и да е признак
Справка на „Русе нюз“, направена във връзка с протеста на гражданина Иво Минчев показа, че подобен казус магистратите са разглеждали още през 2009-2010 година, когато Общинският съвет в Русе приема годишна такса от 30 лв. на автомобил за собствениците на имоти в зоните за краткосрочно паркиране. С посочените по-горе мотиви тя е била отменена.
Общинският съвет няма как да не се съобрази с решението на Административния съд, коментира председателят му Васил Пенчев. Според него, разликата е в типа на зоните с ограничен достъп в отделните населени места. В Бургас и София, например, има вече въведена синя зона. докато в Русе все още официално няма такива. Това дава право на гражданите да потърсят място за автомобила си в съседство. Друг е въпросът, че превозните средства са се увеличили многократно, а централните улички в градовете са все така тесни и все по-недостъпни. Изграждането на повече обществени паркинги би помогнало за решаването на проблема, смята председателят на Общинския съвет.
Годишна такса за паркиране на центъра-30 лева!Сигурно данък сгради и смет е още 50.Голям зор ще видят с плащането.Някаква социална помощ или да ударим рамо с СМС-и?