ЦСКА 1948 и „Ботев“ приключиха с Лигата на конференциите (видео)

0

Зрински Мостар победи Ботев Пловдив с 2:0 в мач-реванш от третия кръг на Лигата на конференциите. Пловдивчани спечелиха домакинството си с 2:1, но отпадат от турнира след общ резултат 2:3.

Босненци поведоха в 39-ата минута. Нардин Мулахусейнович засече с глава центриране в наказателното поле на Керим Мемия. Преди това, в 21-ата минута, вратарят на пловдивчани спаси дузпа, изпълнена от Франо Млинар.

Пловдивчани останаха с човек по-малко на терена, след като Антоан Конте получи директен червен картон за удар без топка на Матия Малекинушич. Домакините се възползва от численото си предимство и удвоиха аванса си в 83-ата минута с попадение на резервата Томислав Киш, което ги изпрати в следващия кръг на турнира.

ЦСКА 1948 бе на секунди от следващия кръг на Лигата на конференциите, но отпадна от кипърския Пафос. С човек по-малко „червените“, които спечелиха първия мач с 2:1, допуснаха гол в 97-ата минута, и отстъпиха след продължения. В тях Жажа (94′) и Андерсон (100′) набързо приключиха интригата. В 118-ата минута Раян Даскалов си вкара автогол за крайното 0:4.