В 5-сетов трилър „Дунав“ отстъпи пред „Черно море“

0

Волейболистите на „Дунав“ записаха втора загуба в първенството на Суперлигата.

Русенци отстъпиха 2:3 (24:23, 19:25, 12:25, 25:20, 6:15) при гостуването си във Варна на „Черно море“ в мач от втория кръг на надпреварата

Дунавци поведоха с 9:4 и доминираха до средата (13:6), след което последва серия на „моряците“. Те успяха да обърнат и да вземат превес (17:15), но воденият от Пламен Христов тим изравни. Играта бе точка за точка почти до самия край на гейма, когато русенци отново взеха водачеството. Те имаха два геймбола (24:22 и 24:23) и успяха да затворят при следващата възможност.

Във втория гейм домакините поеха инициативата и диктуваха играта до 10:5, когато постепенно разликата бе стопена (11:10). „Моряците“ отново си върнаха водачеството, като се откъснаха от противника. След 15:12 играта се движеше близо, но варненци наложиха волята си.

В третата част играта бе изцяло под доминацията на домакините, които не дадоха особени шансове за изява на русенци. Момчетата на Данаил Милушев оставиха противника на едва 12 точки.

Решителната четвърта част тръгна под доминацията на варненци (5:2), след което състезателите на Пламен Христов влязоха в серия  и реализираха обрат (8:5). Впоследствие играта продължи равностойно, „моряците“ взеха лек превес (17:15), но не успяха да го удържат. Дунавци направиха обрат и мачът влезе в тайбрек.

В него „моряците“ започнаха ударно, поведоха 6:1 и запазиха темпото до самия край. Така те се поздравиха с успеха след 15:6 и крайното 3:2 гейма.