За два дни – от 8:00 ч. на 6 април до 18:00 на 7 април се затваря за движение на МПС ул. „Панайот Хитов“ – в участъка от кръстовището с бул. „Цар Освободител“ до кръстовището с ул. „Муткурова“, съобщават от общинската администрация в Русе.
Причината е извършване на краткотрайни строителни и ремонтни дейности във връзка с изпълнението на т.н. „воден проект“.
Движението на МПС ще се осъществява по обходни маршрути, както следва:
– в посока ул. „Борисова“ – от бул. „Цар Освободител“ по ул. „Оборище“, ул. „Муткурова“ и по отворената част на ул. „Панайот Хитов“;
– в посока бул. „Цар Освободител“ – от ул. „Борисова“ по ул. „Неофит Бозвели“ и по съседните отворени за движение улици.
От Община Русе призовават водачите на МПС да спазват стриктно временната организация на движение и поставените пътни знаци и табели.