„Златна резерва“ донесе успех на „лалетата“ срещу Полша (видео)

0

„Златната резерва“ Ваут Вегхорст донесе успех на Нидерландия срещу Полша с 2:1 в среща от група “D” на Евро 2024.
Поляците поведоха с гол на Адам Букса в 16-ата минута, а в 29-ата Коди Гакпо изравни за „лалетата“. В края на мача влезлият като резерва Ваут Вегхорст опъна мрежата на Шчесни и донесе победата за Нидерландия.
Вегхорст за пореден път забива решителен гол за страната си, като този път го стори с едно докосване и майсторски удар.
Като цяло момчетата на Роналд Куман тотално доминираха, създадоха дузина голови положения, но направиха уникални пропуски и бяха близо до това да не запишат пълен успех.
Срещата пропусна лидерът на Полша Роберт Левандовски, а в игра през втората част се появи звездата на Лудогорец Якуб Пьотровски.