„Дунав“ победи „Витоша“(Бистрица) с 2:1

0
Португалец и юноша на „Дунав“ подписаха

„Дунав“ победи „Витоша“ (Бистрица) с 2:1 като гост в последния мач от 21-вия кръг от първенството на Първа лига. В герой на мача се превърна Васил Шопов, който вкара двата гола. И двата пъти – в 30-ата и в 64-тата минути, халфът се разписа от пряк свободен удар. Почетния гол за домакините вкара Лазаров в 45-ата минута.

С победата „Дунав“ пък събра 18 точки и се доближи само на точка на намиращите се непосредствено пред него тимове на „Етър“ и „Пирин“.

Под нестихващия дъжд, който от време на време преминаваше в сняг, двата отбора бяха доста затруднени да градят атаки и разчитаха предимно на статични положения или центрирания от фланга.

В 30-ата минута Дунав получи правото да изпълни пряк свободен удар отляво, недалеч от наказателното поле. Васил Шопов фалцира топката над стената, а при тупкането тя продължи пътя си и влезе в долния ляв ъгъл зад напълно застиналия страж на домакините Михаил Иванов.

Три минути по-късно „светлосините“ не бяха близо удвояването на аванса си. Васил Шопов изпълни ъглов удар отляво, а при близката греда Ковачев изскочи и подложи глава с идеята да порази далечния долен ъгъл. За късмет на домакините топката премина на метър встрани от целта.

Секунди преди края на полувремето Петко Цанков получи отдясно и притиснат от съперник намери начин да центрира по земята. Двама играчи на „Дунав“ атакуваха топката, но заради тежкия терен никой не я отигра качествено. Така тя отиде при Ивайло Лазаров, който от 8-9 метра не нанесе най-сполучливият възможен шут, но вкара достатъчно сила в изпълнението си, за да преодолее Луков за 1:1.

В 60-ата минута Шопов изведе резервата и дебютант Луис да Силва зад отбраната, Мутафчийски догони бразилеца и го фаулира точно пред наказателното поле, за което получи жълт картон. Васил Шопов отново изпълни прекия свободен удар и с чудесен удар за втори път матира Иванов.

В продължението Н´Диайе пропусна златен шанс да се разпише още в дебюта си за „Дунав“. Тръгналият безогледно напред противник позволи на сенегалеца да получи съвсем сам в центъра и да пробяга целия терен до вратата на Иванов. Дали заради тежкия терен или по някаква друга причина тъмнокожият футболист обърка крачката и стреля прибързано, което даде шанс на вратаря да отрази.

Дунав: Мартин Луков, Христо Попадийн, Мартин Ковачев, Петър Патев, Преслав Петров, Диян Димов, Красимир Станоев, Юлиан Ненов (64 Нисам Зитуни), Васил Шопов (82 Мухамаду Н´Диайе), Бирсент Карагарен, Димитър Георгиев (46 Луис да Силва)