На приливи и отливи Григор „доплува“ до 1/16-финалите

0
Григор Димитров надигра

В неособено привлекателен двубой, протекъл на приливи и отливи, Григор Димитров успя да победи руснака Андрей Рубльов с 3:1 (6:3, 4:6, 6:4) и „доплува“ до 1/16-финалите на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Мачът се игра при изключително тежки условия, час преди началото на двубоя термометрите в Мелбърн отчетоха температура от 40 градуса.

Димитров спечели първия сет с 6:3 и водеше играта във втория. Последва спад в играта му и руснакът взе втората част с 6:4. Ядосан от начина, по който изпусна втория сет, на почивката Григор скъса фланелката си.

С много мъки Димитров успя да затвори третата част при петия си сетбол. В последния гейм той направи 3 двойни грешки и до този момент вече имаше 12.

В четвъртия сет двамата се мъчиха на корта под неумолимите лъчи на слънцето, а геймовете ставаха все по-дълги. В края на двубоя по-големият опит на българина си каза думата и донякъде със „сизифови мъки“ той успя да затвори сета с 6:4, а с това и мача с 3:1.

20-годишният Рубльов е 32-ри в световната ранглиста и това е второто му участие в Мелбърн, като миналия сезон отпадна във втория кръг. Той изигра два тежки мача от началото на турнира, като на старта отстрани ветерана Давид Ферер след пет сета, а след това победи Маркос Багдатис в четири.