10 000 гледат „Дунав“ – „Левски“, 0:0 след първото полувреме

0
10 000 души

„Дунав“ и „Левски“ завършиха наравно – 0:0 първото полувреме от двубоя помежду от шампионския плейоф на Първа лига.

Двубоят се играе пред около 10 000 зрители на Градския стадион в Русе. През първите 45 минути домакините от „Дунав“ имаха игрови и териториален превес, създадоха няколко добри положения пред вратата на гостите, но за съжаление на хилядната публика не можаха да ги реализират.

Още в 7-ата минута при атака на „Дунав“ Самир Аясс стреля чудесно с глава, но вратарят на гостите Николай Кръстев отрази удара. Десет минути по-късно Будинов изведе Бранимир Костадинов на стрелкова позиция, но нападателят стреля над вратата.

В 39-ата минута Костадинов проби по фланга и центрира успоредно на голлинията, но Николай Кръстев изби, точно преди топката да бъде засечена от играч на Дунав.

Единственото сериозно положение, създадено от футболистите на „Левски“ беше в 2-ата минута. Бабатунде Адениджи напредна и излезе сам срещу вратаря, но стреля нескопосано и далеч в аут, почти в тъч!