ЦСКА с пасив от 2 гола в Пилзен, ще се надява на реванша в София (видео)

0

ЦСКА загуби с 0:2 като гост на „Виктория“ (Пилзен) в първи мач от плейофния кръг на Лига на конференциите.
Домакините поведоха с гол на Милан Хавел в 11-ата минута. Резник получи пас и излезе сам срещу Бусато, като останаха съмнения за засада. Ударът му бе отбит от вратаря на ЦСКА, но при добавката Хавел отбеляза на празна врата. До края на полувремето последваха още няколко опасни удари на чехите.
В 72-ата минута Резник преодоля Мазику и намери Буча в наказателното поле. Той шутира, Бусато отново спаси, но притичалият Джон Мускера направи 2:0. Шест минути по-късно удар на Мускера срещна напречната греда.
По този начин „Виктория“ (Пилзен) стигна до комфортен аванс преди реванша в София следващия четвъртък, 26 август, от 20:00 часа на Националния стадион „Васил Левски“. Поне засега мачът ще бъде с публика, на стадиона ще бъдат допуснати 20 000 души.