226 напират към парламента от Русе, кои са те?

0

226 са кандидатите за народни представители, регистрирани в русенския 19 многомандатен избирателен район.

Това става ясно от решенията, публикувани на сайта на Районната избирателна комисия. Свои кандидати са регистрирали всички 30 политически партии и коалиции, допуснати от ЦИК до участие в изборите.

С най-дълги листи, от по 16 кандидати са ВМРО, коалицията ГЕРБ-СДС, ДПС, „Републиканци за България“ и коалицията ВОЛЯ-НФСБ. По 15 са имената, записани в листите на коалициите „БСП за България“ и „Изправи се! Мутри вън!“

Най-къси са листите на политическите партии „Нация“ и „Глас народен“, в които има записано само по едно име.

Всички кандидати (партиите са подредени според номера в избирателната бюлетина):

ПП „ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ“

  1. Искрен Веселинов
  2. Галин Григоров
  3. Севдалин Ангелов
  4. Росица Георгиева
  5. Нина Крушева
  6. Деян Димитров
  7. Валентин Джамбазов
  8. Магдалена Георгиева
  9. Давид Александров
  10. Ангел Великов Петков
  11. Румен Григоров
  12. Владо Владов
  13. Деян Стайков
  14. Цветелин Радулов
  15. Кремена Любенова
  16. Траян Тотев

КП „НИЕ, ГРАЖДАНИТЕ“

  1. Стамен Цанев;
  2. Владимир Легарски;
  3. Борислав Божилов;
  4. Иван Хаджииванов;
  5. Азиз Азизов

ПП „БЪЛГАРСКИ НАЦИОНАЛЕН СЪЮЗ

  1. Петър Иванов
  2. Евелина Илиева
  3. Анатоли Антонов
  4. Анна Пенчева

4. КП „БСП за БЪЛГАРИЯ“

  1. Крум Зарков
  2. Пламен Рашев
  3. Ивалинка Цанкова
  4. Теодора Евтимова
  5. Георги Стоилов
  6. Биляна Кирова
  7. Нора Стоянова
  8. Тодор Йорданов
  9. Милен Лазаров
  10. Мяна Досева
  11. Росен Миланов
  12. Любомир Владимиров
  13. Стефка Караколева
  14. Асен Ласонин
  15. Емил Георгиев

5. ПП „ВЪЗРАЖДАНЕ“

  1. Златан Златанов
  2. Милен Боев
  3. Христо Кирилов Попов
  4. Васил Митев Петров
  5. Петя Попова

6. ПП „АБВ (Алтернатива за българско възраждане)“

  1. Валери Иванов
  2. Милко Костадинов
  3. Йовчо Смилов
  4. Мариан Димитров
  5. Преслава Макаер
  6. Димчо Киряков
  7. Ренета Мицова
  8. Вера Иванова
  9. Пламен Петков
  10. Иван Петров

7. ПП „АТАКА“

  1. Мирослав Петров Славчев;
  2. Веселин Тодоров Велчев;
  3. Лъчезар Иванов Лунчев;
  4. Даниел Тодоров Николов

8. ПП „КОНСЕРВАТИВНО ОБЕДИНЕНИЕ НА ДЕСНИЦАТА“ /ПП „КОД“/

  1. д-р Йосиф Новаков;
  2. Милена Ботева;
  3. Денка Цонева;
  4. Георги Йончин;
  5. Красимир Цонев

9. ПП „ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ“

1. Бюрхан Абазов
2. Дауд Ибрям
3. Айлян Карамехмедова
4. Борислав Рачев
5. Баки Солак
6. Мехмед Мехмедов
7. Алпер Топалов
8. Гюлвер Керим
9. Сюзан Шабанова
10. Айдухан Нихатов
11. Ализан Яхова
12. Венцислав Чавдаров
13. Есин Вейсалова
14. Мехмед Гази
15. Айхан Тефъков
16. д-р Мехмед Мехмед

10. „ Българска прогресивна линия“

1. Марин Обрешков
2. Павлин Панев
3. Георги Минков
4. Мария Митрофанова

11. КП „ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“

  1. Митко Кунчев
  2. Иван Станев
  3. Симеон Момчилов
  4. Михаил Михов
  5. Йоана Терзиева
  6. Георги Начев
  7. Виктор Стоянов
  8. Иван Белчев
  9. Калоян Иванов
  10. Ростислав Кандиларов
  11. Деян Герасимов

12. ПП „ВЪЗРАЖДАНЕ НА ОТЕЧЕСТВОТО“

  1. Мариян Йорданов Димитров;
  2. Иво Стоянов Иванов;
  3. Васил Тодоров Иванов;
  4. Мариана Румянова Костадинова;
  5. Любомир Иванов Иванов;
  6. Стефан Александров Александров;
  7. Петър Георгиев Владев;
  8. Валентин Груев Григоров;

13. КП „ДВИЖЕНИЕ ЗАЕДНО ЗА ПРОМЯНА“

  1. Пламен Маринов
  2. Любомир Чапкънов
  3. Дамян Симеонов
  4. Полина Маринова
  5. Теодора Павлова
  6. Николай Тодоров
  7. Илхан Юсеинов
  8. Каролина Симеонова
  9. Марко Иванов
  10. Йордан Казаков
  11. Себатин Хюсмен

14. ПП „БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ОБЕДИНЕНИЕ – БНО“

  1. Стелиян Стефанов;
  2. Моника Бабикер;
  3. Румен Яковчев;
  4. Петър Йорданов;
  5. Дилян Данев;
  6. Пламен Георгиев;
  7. Венцислав Ангелов;
  8. Надежда Кръстева.

15. ПП „НАЦИЯ“

  1. Кирил Гумнеров

16. ПП „МИР“

  1. Христина Радкова Георгиева;
  2. Светла Костадинова Иванова;
  3. Анатоли Анчев Костадинов;
  4. Мария Димитрова Петрова;
  5. Екатерина Илиева Барбова;
  6. Марияна Александрова Миткова;
  7. Цветомир Иванов Цонев;
  8. Виолета Димитрова Георгиева

17. КП ГРАЖДАНИ ОТ ПРОТЕСТА

  1. Рафаил Антонов Арабаджийски;
  2. Димитър Чавдаров Панайотов;
  3. Венцислав Веселинов Бонков;

18. КП „ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!“

  1. Станимир Бояджиев, юрист;
  2. Зорница Дикова – Ранева, инженер;
  3. Константин Георгиев, магистър-фармацевт;
  4. Първолета Чавдарова – Летиция, мениджър;
  5. Синан Хебибов, застраховател;
  6. Ивайло Коцев, фармацевт;
  7. Мирослава Станева, IT специалист;
  8. Кристиян Георгиев, кинезитерапевт;
  9. Светослав Вълчев, земеделец;
  10. Васил Василев, зъботехник;
  11. Стефан Шиков, фармацевт;
  12. Радослав Радоев, икономист;
  13. Ваня Пантелеева, юрист;
  14. Георги Тодоров, икономист;
  15. Ралица Барашка, юрист.

19. ПП „ГЛАС НАРОДЕН“

  1. Зорница Желева Пейкова

20. ПП „ДВИЖЕНИЕ НА НЕПАРТИЙНИТЕ КАНДИДАТИ“

  1. Бойко Никифоров;
  2. Нели Николова;
  3. Антони Николов;

21. ПП „РЕПУБЛИКАНЦИ ЗА БЪЛГАРИЯ“

  1. Д-р Ченко Сотиров – стоматолог
  2. Филип Виденов-професионален баскетболист
  3. Бранимир Стефанов – юрист
  4. Наталия Къснеделчева – предприемач
  5. Д-р Иван Попов – ветеринарен лекар, Борово
  6. Емилия Маринова – юрист, Ветово
  7. Атанас Атанасов – магистър-инженер
  8. Айлин Хамзов – магистър по счетоводство
  9. Богомила Върбанова – магистър-инженер
  10. Георги Георгиев – зооинженер
  11. Мирела Йорданова – инженер
  12. Георги Пенчев – икономист
  13. Лилия Николова – магистър по счетоводство
  14. Теодора Узунова – магистър по журналистика
  15. Деяна Ангелова – бакалавър по стопанско управление
  16. Бойка Великова – педагог

22. ПП „ПРАВОТО“

  1. Добри Маринов
  2. Валентин Стоянов
  3. Валери Джуров

23. ПП „БЛАГОДЕНСТВИЕ-ОБЕДИНЕНИЕ-ГРАДИВНОСТ“

  1. Красимир Иванов;
  2. Мирослава Габерова.
  3. Емил Иванов Ушев

24. КП „ПАТРИОТИЧНА КОАЛИЦИЯ – ВОЛЯ И НФСБ“

  1. Вихрен Бухов;
  2. Христиан Митев;
  3. Любен Петров;
  4. Кремена Бояджиева;
  5. Калоян Христов;
  6. Владимир Недялков;
  7. Цанко Пейков;
  8. Йордан Стоянов;
  9. Веселин Минчев;
  10. Елка Димитрова;
  11. Димитър Димитров;
  12. Димитър Димитров;
  13. Светлозар Чорбаджиев;
  14. Кирил Лозанов;
  15. Атанас Атанасов;
  16. Кънчо Йорданов;

25. ПП „Партия на ЗЕЛЕНИТЕ“

  1. Христо Дунчев
  2. Мария Йончева
  3. Петър Китев

26. ПП „ОБЩЕСТВО ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

  1. Албена Линкова;
  2. Маркрид Бахдасарян

27. ПП „БЪЛГАРСКИ СЪЮЗ ЗА ДИРЕКТНА ДЕМОКРАЦИЯ“

  1. Даниел Кирилов Божилов;
  2. Десислава Георгиева Георгиева;

28. КП ГЕРБ – СДС

  1. Красен Кирилов Кралев
  2. Пламен Дулчев Нунев
  3. Алисе Кямилова Муртезова
  4. Станимир Стефанов Станчев
  5. Бедрос Левон Пехливанян
  6. Асен Василев Станчев
  7. Орлин Йорданов Дяков
  8. Михаил Петков Илиев
  9. Георги Илиев Георгиев
  10. Красимир Йорданов Костадинов
  11. Евгени Игнатов Игнатов
  12. Кремена Йорданова Кръстева
  13. Иван Йосифов Кюркчиев
  14. Анета Симеонова Сачкова-Карагьозова
  15. Георги Николаев Кръстев
  16. Мирослав Йорданов Залев

29. ПП „ИМА ТАКЪВ НАРОД“

  1. Светлин Стоянов
  2. Васил Георгиев,
  3. Билян Кършовски,
  4. д-р Алпер Мурадов,
  5. Велин Йорданов,
  6. Албена Милкова,
  7. Татяна Нахабедян,
  8. Велислав Петков,
  9. Стойчо Минков.

30. ПП „ПРЯКА ДЕМОКРАЦИЯ“

  1. Александър Славянов;
  2. Марияна Василева;
  3. Данаил Георгиев