За пореден път в жителите на с. Черешево беше отбелязан уникалния за страната ни празник Дядовден.
Най-малкото населено място на община Сливо поле събра десетки желаещи да се включат в традиционното честване, което води началото си отпреди близо половин век. Сред гостите на празника, който се отбелязва ден след Бабинден, бяха кметът на общината Валентин Атанасов, неговите заместници Михаил Чиликов и Стефан Габровски, председателят на Общинския съвет Илиян Иванов, както и кметове на съседни селища, а също и представители на Областна администрация Русе.
Както винаги началото на празника беше дадено от музикално шествие, което продължи до дома на Дядото, за какъвто за 10-ти пореден път бе избран 77-годишният Марин Колев. Той посрещна гостите си в народна носия и ги нагости. След почерпката дядо Марин беше пренесен на ръце до каручка, с която бе откаран до селската чешма, за да бъде извършен ритуалът по „окъпване“, който се свързва с народните вярвания за здраве и плодородие. От името на областния управител Галин Григоров дядо Марин получи грамота за принос в съхраняването на българските традиции
Тържествата продължиха с богата културна програма, включваща множество народни песни и танци. В по-късните часове на деня ще се проведе и проверката за издръжливост на пиене, която е част от днешния празник. Тя се състои в това, че ако мъжете успеят да изрекат три пъти един след друг, без да сбъркат, скоропоговорката „Сухо шише се суши на шосе“ значи те са истински юнаци.
Идеята принадлежи на жителите на Черешово Дамян Хаджийски и Милчо Станчев. Навремето, докато си пиели кротко в кръчмата на женския празник, те решили, че не е честно само бабите да се забавляват и измислили мъжкия Дядовден. Направили го, за да „отмъстят“ на жените, които на Бабинден ги карали да си събуват гащите или да се откупуват с някоя пара.
Първоначално идеята е била в тържествата да не се допуска участието на жени, но в крайна сметка в днешно време мъжете разрешават на жените да се включват.