Таня Чиров дебютира с 19 точки и 9 спечелени борби

0

dunav8806-ril_sportis-chirov661Страхотен дебют с екипа на сините феи направи Таня Чиров, която наниза 19 точки и овладя 7 борби за 21 минути на терена. Заради недомислиците в наредбата на лигата, поради които игралата и за националния отбор на България Чиров трябва да играе със статут на чужденка, наставникът Георги Божков даде принудителна почивка на швейцарката Каролин Тюрен.

Капитанът Зорница Костова откри резултата в мача с точно попадение и последваха две силни серии за „сините феи“ и до изтичането на първите 10 минути разликата в полза на дунавки набъбна до 15 точки. През втората част русенки реализираха 19 точки срещу 11 за гостенките и приключиха полувремето при 44 : 22.

След почивката гостенките от Самоков се опитаха намалят разликата и реализираха 15 срещу 13 точки за дунавки, но това не успя да ги върне в мача. В последната част „сините феи“ „влязоха“ в обороти и охладиха ентусиазма им, отбелязвайки 31 точки срещу само 14 точки за гостите за крайното 88 : 50.

Най-резултатна в мача беше Таня Чиров с 19 точки и 7 спечелени борби. Толкова точки отбеляза и Шанте Еванс, но тя имаше 2 борби по-малко. Дабъл дабъл от 16 точки и 10 борби добави Тия Люис, а 13 точки отбеляза Цветомира Шаренкапова.

За „Рилски спортист“ най-резултатна беше бившата състезателка на „Дунав“ Наталия Топалова с 18 точки, дабъл дабъл от 12 точки и 13 спечелени борби записа Стефка Митева.