„Байерн“ надхитри „Арсенал“ (видео)

0

„Байерн“ (Мюнхен) надхитри „Арсенал“ и след четиригодишна пауза отново ще играе на полуфиналите в Шампионска лига
На „Алианц Арена“ баварците победиха „артилеристите“ с минималното 1:0 и с общ резултат 3:2 сложиха край на мечтите на лондончани за нещо голямо в европейските клубни турнири.
Победния гол за домакините вкара защитникът Джошуа Кимих в 63-ата минута.
Първото полувреме протече равностойно, като и двата отбора залагаха предимно на предпазливите действия.
Още в началото на второто домакините бяха много близо до това да открият резултата, когато Хари Кейн стреля опасно с глава, но топката срещна гредата. Натискът на баварците продължи и в 63-ата минута след центриране на Рафаел Герейро с глава Йошуа Кимих прати топката в мрежата на „артилеристите“.
„Арсенал“ очаквано се активизира в търсене на равенството, но всичко, до което стигнаха лондончани беше един изстрел на Мартин Йодегор, който така или иначе беше извън очертанията на вратата