След драма с дузпи: „Реал“ детронира „Сити“ (видео)

0

В драматичен сблъсък, който бе решен след изпълнение на дузпи „Реал“ (Мадрид) елиминира действащия първенец в Шампионска лига „Манчестър Сити.

Битката в Англия приключи при резултат 1:1 в редовното време и продълженията, но при изстрелите от бялата точка футболистите на „кралския клуб“ бяха по-точни и се наложиха с 4:3.

Така момчетата на Карло Анчелоти взеха реванш за поражението от „гражданите“ през миналия сезон в най-престижния европейски клубен турнир, когато двата състава се срещнаха в полуфиналите, а тогава Сити продължи напред след общ резултат 5:1.

„Реал“ поведе в 11 -ата минута. Белингам подаде на Винисиус, той на Родриго, чийто първоначален изстрел бе отразен от Едерсон, но при добавката играчът на мадридчани нямаше как да сбърка и изведе своя тим напред.

Домакините реагираха веднага но атаките им не доведоха до желания резултат. Това стана една в 76-ата минута, когато Антонио Рюдигер не се справи по най-добрия начин с едно центриране на Жереми Докю и при опита си за изчистване подари топката на Де Бройне, който я овладя и със силен изстрел под гредата реализира за 1:1. До края на редовното време на два пъти „гражданите“ имаха възможност да излязат напред, но Лунин  успя да опази врата си.

Стигна се до продължение, в които доминацията на английския шампион продължи, но вместо това най-чистото положение се откри пред гостите в 105-ата минута, когато Рюдигер стреля неточно от изгодна позиция.

Така се стигна до изпълнение на дузпи. При изстрелите от бялата точка Лука Модрич направи първия пропуск за „Реал“, но той веднага бе върнат от Бернардо Силва, чието изпълнение в центъра на вратата изобщо не затрудни Андрий Лунин. Впоследствие украинецът се справи и с удара на Матео Ковачич, което осигури предимство на „белия балет“. Така се стигна до петите дузпи, при които вратарят на Сити Едерсон първо отбеляза, за да остави жива интригата, но веднага след това Антонио Рюдигер също не сбърка и класира своя тим за полуфиналите.