Германия с разгромна победа над „гайдарите“ на старта на Евро 2024 (видео)

0

Германия показа шампионски амбиции още в първия си мач на Евро 2024. Бундестимът разгроми с 5:1 Шотландия в двубоя, с който беше открито първенството и без съмнение вече е сред големите фаворити за спечелване на титлата..
Домакините вдигнаха на крака по-голямата част от „Алианц Арена“ още в 10-ата минута с попадение на младата звезда Флориан Виртц. В средата на полувремето Джамал Мусиала удвои, а малко преди почивката Кай Хавертц се разписа от дузпа, която бе отсъдена след преглед на системата за видео асистенция. За нарушението срещу Илкай Гюндоган защитникът на „гайдарите“ Райън Портиъс получи директен червен картон. Четвъртото попадение заби Никлас Фюлкруг в 68-ата минута. В края Антонио Рюдигер си вкара автогол, а резервата Емре Джан оформи крайното 5:1.

Шотландците бяха тотално надиграни и дори трябва да са доволни, че не допуснаха още по-тежко поражение. Отборът на Стив Кларк завърши без нито един удар, но въпреки това стигна до попадение.
Днес е двубоят между другите два отбора в групата –Унгария и Швейцария.