РУ награди най-добрите си спортисти

0

Три са основните национални прояви, на които са участвали през 2014 г. русенските студенти и Зимните университетски игри на Боровец, Националната Универсиада, на която РУ е на престижното четвърто място от участващите 31 университета от страната и Летните университетски игри в Камчия. В Националната универсиада Русенският университет се е представил със спортисти и спортни отбори по 8 вида спорт-футбол, волейбол, баскетбол, тенис на маса, лека атлетика, кик-бокс, карате и джудо. Златната колекция от медали за Русенския университет е открил с безупречно проведени срещи каратиста Тодор Събев в кат 75, който е третокурсник спец. Право и настоящ световен шампион. Възпитаниците на ст.пр. Мима Войкова – волейболистите на университета с капитан Ангел Павлов пък са достигнали до финалната четворка и са завоювали бронзовите медали. Третокурсничката Александра Рибарова е спечелила сребърен медал на скок височина и бронзов на скок дължина. Габриела Ангелова и Сесил Кемалова са стигнали до бронза на двойки-жени и в отборното класиране по тенис на маса. Михаел Ганев е извоювал среброто в кикбокса. Джудистите са стигнали до 4 златни медала. С добри класирания са останали още фуболния и баскетболния отбор. За втори път след 2012 г. студентски шампиони на България в баскетболния формат 3х3 са станали русенците Димитър Янчев, Николай Златков, Андреан Атанасов и Неделчо Ботев. Не бяха пропуснати и отличията в спортното ориентиране, където докторантът от катедра „Информатика и информационни технологии“ Ивайло Каменаров тази година извоюва своята 30-та поредна Републиканска титла в престижната „класическа“ дистанция при мъжете.
В летните университетски игри представителите на РУ са със златни медали във волейбол-мъже, баскетбол-мъже и комбинираната щафета от десет поста. С бронз са останали състезателките по тенис на маса Габриела Ангелова и Сесил Кемалова. За отличното си представяне Русенски университет е награден с новоучредената купа за първо място, носеща името на дългогодишния ректор на Националната спортна академия проф. Никола Хаджиев и председател на Българската асоциация спорт за всички. Отчетени бяха още редица успехи и добри резултати, постигнати от русенските студенти в различните спортове.