Шампионска лига: „Ливърпул“ не успя да си върне на „Севиля“, всички резултати

0
„Ливърпул“ не успя

„Ливърпул“ не успя да се завърне с победа след 3-годишното си отсъствие в Шампионска лига и да си отмъсти на „Севиля“ за загубения финал в Лига Европа през 2016 година.

Възпитаниците на Юрген Клоп завършиха 2:2 на „Айдфийлд“ в първия си мач от група „Е“ на турнира. За домакините се разписаха Роберто Фирмино в 21-ата и Мохамед Салах в 37-ата минута на двубоя. Висан Бен Йедер в 5-ата и Хоакин Кореа в 72-ата минута на срещата бяха точни за андалусийците.

В среща от група Н „Реал Мадрид“, който спечели 12-ата си купа в турнира през май,  победи кипърския Апоел с 3:0. „Белият“ балет откри резултата в 12-ата минута на срещата, след като Роналдо от няколко метра матира вратаря на Апоел, след отличен пас на Гарет Бейл отляво. В 51-ата минута отново португалският национал беше точен за „Реал“, след като се разписа от дузпа отсъдена за игра с ръка на Роберто Лаго в наказателното поле. Десет минути по-късно Серхио Рамос със задна ножица оформи крайния резултат. До края на двубоя попадение на Роналдо в 85-ата минута беше отменено заради засада.

В другата среща от групата „Тотнъм“ надигра „Борусия Дортмунд с 3:1. Домакините завършиха срещата с човек по-малко след червен картон на Ян Вертонген в края на двубоя.

Всички резултати

Група Е

Ливърпул – Севиля 2:2

0:1 – Висам Бен Йедер 5, 1:1 Роберто Фирмино 21, 2:1 Мохамед Салах 37, 2:2 Хоакин Кореа

Марибор – Спартак Москва 1:1

0:1 Александър Самедо 60,1:1 Дамян Бохар 85

Група F

Фейенорд – Манчестър Сити 0:4

0:1 – Джон Стоунс 2, 0:2 Серхио Агуеро 10, 0:3 Габриел Жезус 25, 0:4 Джон Стоунс

Шахтьор Донецк – Наполи 2:1

1:0 Тайсон 16, 2:0 Факундо Ферейра 58, 2:1, (дузпа) Аркадиуш Милик 71

Група G

Лайпциг – Монако 1:1

1:0 Емил Форсберг 33, 1:1 Юри Тилеманс 35

Порто – Бешикташ 1:3

0:1 Андерсон Талиска 13, 1:1 Душко Тошич (автогол) 21, 1:2 Ченк Тосун 28, 1:3 Райън Бабел 86

Група Н

Реал Мадрид – АПОЕЛ Никозия 3:0

1:0 Кристиано Роналдо 12, 2:0 Кристиано Роналдо 50, 3:0 Серхио Рамос 61

Тотнъм – Борусия Дортмунд 3:1

1:0 – Хюн-Мин Сон 4, 1:1 Андрий Ярмоленко 11, 2:1 Хари Кейн 16, 3:1 Хари Кейн 60