Ангел Русев в Топ 10 на най-добрите млади български спортисти

0

Състезателят по вдигане на тежести на ТСК „Русе“ Ангел Русев се нареди седми в традиционната годишна анкета за „Най-добър млад спортист на България“.

В класацията на сайта за детско-юношески спорт Viasport.bg за 2019 година европейският шампион до 20 г. отново осигури на родни щанги място сред елита. Освен златото, придружено с три световни рекорда за юноши от първенството в Букурещ през октомври, Русев стана и европейски вицешампион за мъже в кат. 55 кг през април в Батуми.

Ангел Русев зае трето място и в класирането на федерацията по вдигане на тежести.

Победител в класацията на Viasport.bg е 16-годишният плувец Йосиф Миладинов. През изминалата година той стана трети в света при юношите на 50 м бътерфлай и втори в Европа на 100 м в същия стил, покри норматив „А“ за олимпийските игри в Токио, подобри над 10 национални рекорда за две възрасти, стана и шампион на Швейцария, където живее със семейството си и тренира.