Англия за първи път в историята си на европейски финал! (видео)

0

Англия се класира за финала на Евро 2020 след успех срещу  Дания с 2:1. Редовното време на „Уембли“ завърши при 1:1, избраниците на Гарет Саутгейт стигнаха до успеха след продължения.

Това е първи финал за представителите на родината на футбола на Европейско първенство и първи финал на голям турнир от 55 години насам, откакто спечелиха Световното първенство през 1966 г. на родна земя. В битката за трофея на 11 юли играчите на Гарет Саутгейт ще срещнат Италия, който отстрани Испания на полуфиналите.

Зрителите на изключително интригуващия сблъсък станаха свидетели на пълен обрат, гол от фаул, автогол и дискусионна дузпа с добавка след това.

Микел Дамсгор изведе Дания напред в 30-ата минута със страхотен удар от пряк свободен удар, 9 минути по-късно Симон Кяер си отбеляза автогол за 1:1.

През второто полувреме Англия доминираше осезаемо, но не успя да материализира превъзходството си и се стигна до продължения. В края на първото продължение нидерландският рефер Дани Макелие посочи бялата точка пред вратата на Шмайхел.

Контактът, който предизвика ситуацията, изглеждаше доста лек, но ВАР потвърди решението на рефера. Шмайхел спаси дузпата на Хари Кейн, но след това капитанът на Англия направи добавка за крайното 2:1.