„Арсенал“ излъга „Лудогорец“, тръгна си с победа от София

0
„Арсенал“

„Лудогорец“ загуби от „Арсенал“ с 2:3 в четвъртия си двубой от група „А“ на Шампионската лига.

На Националния стадион „Васил Левски“ „орлите“ поведоха с 2:0, но допуснаха обрат до 3:2 за „артилеристите“ и така българският тим не успя да спечели поне точка в двубоя.

„Лудогорец“ поведе с два бързи гола – на Джонатан Кафу и на Клаудиу Кешеру. В 12-ата минута Натанаел центрира от фаул в наказателното поле на Арсенал, където Джонатан Кафу бе изпуснат и успя да засече топката и да я изпрати във вратата на Давид Оспина. Три минути по-късно отборът от Разград увеличи преднината си. Джонатан Кафу получи хубав дълъг пас, след което навлезе в наказателното поле на Арсенал, финтира защитник и подаде към Клаудиу Кешеру, който отблизо разстреля Оспина за 2:0.

„Арсенал“„Арсенал“ обаче изравни до 2:2 с попадения за Гранит Джака и Оливие Жиру. В 20-ата минута Месут Йозил центрира в наказателното поле на „Лудогорец“, където Гранит Джака бе оставен непокрит и с премерен удар изпрати топката в левия ъгъл на вратата на Милан Борян за 1:2. Три минути преди края на полувремето Аарън Рамзи центрира в наказателното поле на „Лудогорец“, където Оливие Жиру стреля с глава и изпрати топката във вратата на Милан Борян за 2:2.

Крайното 2:3 оформи Йозил. В 87-ата минута той бе изведен чудесно и преодолявайки половината защита на „Лудогорец“ вкара победния гол за гостите.

„Артилеристите“ този сезон загубиха единствено стартовия си мач срещу „Ливърпул“ от Премиършип, след което в 15 поредни срещи с днешната не допуснаха нито една загуба.