Аржентина се промъкна през иглени уши до 1/8-финалите

0

Аржентина се промъкна през иглени уши в драматичен мач срещу Нигерия и се класира за 1/8-финалите на Мондиал 2018. В крайно напечен мач „гаучосите“ надвиха с 2:1 Нигерия и се класираха за фазата на директните елиминации. Там Лионел Меси и компания ще срещнат Франция.

Аржентина излезе напред в резултата в 14-ата минута с гол на голямата звезда на тима Лионел Меси. Капитанът на южноамериканците получи страхотно извеждащо подаване от Евер Банега, майсторски овладя топката, задмина бранител на Нигерия и с мощен шут с десния крак не остави шансове на Франсис Узохо. До края на първата част „гаучосите“ контролираха събитията на терена, докато „супер орлите“ рядко стигаха до опасности пред Франко Армани. Малко след началото на второто полувреме Нигерия успя бързо да изравни резултата. В 50-ата минута главният арбитър Джунейт Чакър отсъди дузпа в тяхна полза за глупаво нарушение на Хавиер Масчерано. Зад топката застана Виктор Моузес, който с много хладнокръвно изпълнение направи 1:1.

До края на мача и двата тима опитаха да стигнат до пълния успех, но късметът се усмихна на Аржентина. Три минути преди последния съдийски сигнал Маркос Рохо успя да засече центриране отдясно на Габриел Меркадо и с мощен шут прати топката неспасяемо за крайното 2:1 в полза на „гаучосите“.

В другия мач Хърватия се наложи с 2:1 над Исландия и така „шахматистите“ финишираха на първото място с пълен актив от 9 точки, докато „викингите“ останаха последни с 1 точка.

Така аржентинците събраха 4 точки, с 1 повече от Нигерия и си гарантираха второто място в групата.