„Атлетико“ отстрани „Байерн“ след драма на „Алианц Арена“

0

„Дюшекчиите“ загубиха с 1:2, но благодарение на победата си с 1:0 у дома и с гола на чужд терен постигнаха целта си.

Двубоят на „Алианц Арена“ очаквано започна с тотален натиск на домакините, които обаче трудно стигаха до чисти положения пред Ян Облак. Вратарят на мадридчани все пак бе преодолян в 31-та минута, когато изстрел от фал на Шаби Алонсо рикошира в Хименес и попадна във вратата. Само няколко минути след това Хименес направи глупаво нарушение срещу Хави Мартинес в наказателното поле и баварците получиха право да изпълнят дузпа, но Облак отрази удара на Томас Мюлер от бялата точка.

След почивката „Байерн“ продължи да натиска, но в 51-та минута Атлетико нанесе своя удар. Фернандо Торес изведе Антоан Гризман сам срещу Мануел Нойер и френският национал хладнокръвно преодоля вратаря, но при подаването останаха съмнения за засада.

Попадението спря устрема на „Байерн“, но възпитаниците на Пеп Гуардиола все пак се върнаха в мача в 74-та минута, когато Алаба центрира отляво, Видал върна добре топката с глава и Левандовски вкара на празна врата. Домакините се хвърлиха в тотален натиск в търсене на третия гол, но в 84-та минута Торес проби отляво и бе фаулиран от Мартинес, като нарушението бе извън наказателното поле, но съдията Джунеит Чакър отсъди дузпа. Торес обаче също се провали от 11 метра, като Нойер спаси удара му.

До края испанците се защитаваха отлично и не позволиха „Байерн“ да стигне до трети гол и по този начин стигнаха до финала на Шампионска лига. В мача за трофея Атлетико ще се изправи срещу градския си съперник „Реал“ Мадрид или „Манчестър Сити“. Първия мач между двата тима на „Етихад“ завърши 0:0.