Автоголове осигуриха на „Лудогорец“ и ЦСКА крехък аванс преди реваншите (видео)

0

Отборите на „Лудгорец“ и ЦСКА си осигуриха, макар и крехък, аванс преди реваншите за умастие съответно в Лика Европа и Лига на конференциите.
В Разград“ „Лудогорец“ спечели с минималното 1:0 след автогол срещу литовския Жалгирис. Попадението падна още в 2-та минута на срещата, когато Кирил Десподов изпълни свободен удар, а Иван Татомирович от състава на гостите прати с глава кълбото в собствената си врата.
До края на първата част разградчани опитаха да увеличат аванса си, като отправиха цели 12 удара по посока на литовксата врата, като на три пъти и гредата спасяваше Жалгирис.
След почивката гостите показаха малко повече в предни позиции, като дори се наложи Симон Слуга да прави спасяване, за да запази аванса на „орлите“.
В добавеното време на срещата българският шампион можеше да удвои преднината си, но удар на Кирил Десподов бе отразен от стража на гостите и така резултатът се запази 1:0.
Реваншът във Вилнюс е следващия четвъртък (25 август) от 19.00 часа българско време, а лошите новини за Лудогорец са свързани с отсъствието на Десподов, който получи жълт картон и ще бъде наказан за двубоя.

Също с 1:0 ЦСКА победи „Базел“ в първи двубой между двата тима от плейофния кръг в турнира Лига на конференциите.
На националния стадион „Васил Левски“ „червените“ изцяло доминираха в мача срещу швейцарския съперник и определено могат да съжаляват, че не отбелязаха повече попадения във вратата на гостуващия тим.
Единственият гол в срещата падна в 70-та минута, когато Иван Турицов и Маурисио Гарсез разиграха отдясно, след което последният центрира остро по земя, а при опита си да изчисти топката Серхио Лопес прати кълбото в собствената си мрежа.
Преди това пък добри шансове за ЦСКА се бяха открили пред Георги Йомов и Дауда Бамба.
В заключителните минути на срещата момчетата на Саша Илич имаха и сериозни претенции за дузпа за игра с ръка на Адам Шалай. Главният арбитър Дуйе Щрукан обаче отсъди нарушение в атака срещу унгарският нападател.
Така резултатът остана 1:0 в полза на „червените“, които ще пътуват за Базел следващата седмица с крехък аванс. Реваншът на „Санкт Якоб Парк“ е следващия четвъртък (25 август) от 20.00 час българско време.