България и Люксембург не си вкараха гол (видео)

0

Отборите на България и Люксембург не успяха д си вкарат гол и завършиха 0:0 контролната среща помежду си, играна във Великото херцогство.

Въпреки нулевото равенство, двубоят, който бе последен и за двата отбора за календарната 2022-а година, съвсем не беше миролюбив. Двата отбора се вкопчиха в здрава битка още от първата минута, а първото полувреме беше оцветено с осем жълти картона, с които младият литовски съдия се опита да укроти страстите. В 25-ата минута Спас Делев успя да прати топката в мрежата на домакините, но съдията Лукянчукас прецени, че българинът е играл с ръка и отмени гола. Домакините също имаха две опасности пред Вуцов, но и те не успяха да реализират.

Отборът на Люксембург беше по-активен активно през второто полувреме и създаде няколко опасни положения, като в 60-ата минута гредата спаси българския тим след удар на Ивандро Борхес. Домакините завършиха мача с десет души заради втори жълт картон на Даниел Синани, който влезе прекалено остро в глезена на изпреварилия го за спорна топка Илиан Илиев и съдията от Литва му посочи пътя към съблекалните.

С днешния резултат България обаче остава без поражение при новия си селекционер Младен Кърстаич. От назначението си сръбският специалист е извел България до три победи, а днес беше регистрирано и първото равенство.