България на ¼-финал след инфарктно 3:2 срещу Холандия

0

Успехът дойде след страхотен сервис на Братоев, който даде инициативата в българския отбор, Владо Николов след това от трудна ситуация реализира за 17:15.
Българският триумф дойде въпреки всички неприятности, дошли от контузиите на двамата либеро, поради което на този пост на полето се появи Владо Иванов с жълт сигнален потник.
Двата тима изиграха страхотен двубой, продължил малко повече от три часа. Играчите на Пламен Константинов спечелиха първия гейм след много здрава битка, приключила при резултат 29:27 в полза на трикольорите. Втората част започна отлично за българите, които водеха до средата на гейма, след което се стигна до нелепа травма на либерото на тима Теодор Салпаров, който напусна терена. Последвалото забавяне на играта се отрази негативно на родните национали, които загубиха концентрация и позволиха на „лалетата” да вземат гейма с 25:20.
Въпреки загубения втори гейм, „лъвовете” продължиха здравата битка и след обрат в края на третия гейм отново излязоха напред след 28:26. Холандците направиха драмата пълна, спечелвайки четвъртата част с 25:23. В решителния тайбрек играчите на Пламен Константинов показаха железни нерви и невероятно желание за победа, която в крайна сметка дойде след 17:15 в тяхна полза.