България с минимална домакинска победа над Беларус

0
Минимална домакинска победа

България постигна минимална победа с 1:0 над Беларус при домакинството си в световните квалификации по пътя към Русия 2018.

Голът за успеха на селекцията на Петър Хубчев постигна Ивелин Попов в 10-.ата минута на срещата. Делев центрира отдясно добре към Ивелин Попов и той с глава прати топката в мрежата.

Отборът не блестеше с играта си, но предвид показаното, напълно заслужено се поздрави с успеха, който бе изгледан на живо от по-малко от 3 000 души.

Александър Хлеб беше изгонен в заключителните минути на срещата за втори жълт картон.

В другия мач от групата Холандия постигна труден успех с 3:1 като гост на Люксембург. След по четири изиграни срещи Франция продължава да е лидер с 10 точки, а „лалетата“ имат седем, с колкото е и Швеция. България е на четвърта позиция с шест точки, следвана от Беларус и Люксембург със съответно по 2 и 1.