Загубихме катастрофално евроквалификацията с Гърция

0

Пред около 2000 зрители в зала „Булстрад Арена“ съставът ни загуби от Гърция с 40:74 (11:19, 10:23, 10:15 и 9:17). Въпреки непрекъсната подкрепа на публиката, националките ни водеха в резултата само два пъти в първата част на двубоя. basketball_bg-greece16Минута и половина след началото му , когато с тройка Радостина Димитрова направи резултата 3:2 и в средата на частта, когато след многобройни пропуски под двата коша, отново с „тройка“ Зори Костова изведе състава ни напред – 6:5. От този момент, до последната сирена, съставът ни бе постоянно в ролята на догонващ.
Най-резултатна за България бе Радостина Димитрова, която завърши с 11 точки. Тя беше и единствената с двуцифрен точков актив в тима. Зорница Костова и Милена Томова завършиха с по 6 точки.
За победителките от Гърция най-полезна бе Евантия Малци, която вкара 21 точки, а Стиляни Калциду записа 16 точки.
Това е втора загуба на България в група F, след като в първия си мач срещу Русия, игран в Екатеринбург, националките отстъпиха с 39:72.
С поражението българските момичета на практика почти загубиха надежда за класиране на Европейското първенство през 2017 г. Минимален шанс за класиране имат само при успех във всички оставащи срещи и то – с невероятна точкова разлика. Следващият ни мач е на 20 февруари срещу Швейцария.