България стартира със загуба в Лигата на нациите

0
България стартира със загуба

Националния отбор на България стартира със загуба в най-комерсиалния турнир Лигата на нациите. Пред около 2000  зрители в зала „Арена Монбат“ в Русе момичетата на Иван Петков отстъпиха на силния тим на Япония с 1:3 (23:25, 25:21, 19:25, 23:25) в първия си мач от турнира в Група 2 на надпреварата.

Двубоят започна равностойно, с лек превоз на японките. След първата техническа пауза българските волейболистки заиграха много силно и взеха аванс от 4 точки. Те водеха в резултата до 22:19, но тогава японките направиха силна серия, донесла им 3 последователни точки и в крайна сметка взеха гейма 25:23.

Във втората част японките поведоха с 3:0 и поддържаха преднината си до второто техническо прекъсване. След него България стигна до 17:17,  излязоха напред в резултата при 21:19, за да затворят гейма 25:21.

Третия гейм протече равностойно до първата почивка. След нея японките методично започнаха да трупат преднина и затвориха частта при 25:19.

Четвъртата част започна отлично за България, която бързо дръпна с 5:1 и след това до 8:5. Разликата нарасна до 12:5, след това 16:11. Благодарение на добрата си блокада японките успяха да стопят пасива, изравниха – 23:23, след което затвориха гейма с 25:231 а с това и мача.

Днес отново от 20,30 часа българските „лъвици“ ще изиграят втората си среща срещу отбора н Белгия, който в първата среща от турнирната програма падна от САЩ с 0:3. Японките пък ще спорят с американките в 17,00 часа.