„Бастун“ спечели „Ариана Аматьорска лига“, русенският „Тренто“ – трети

0

ariana-final83На финала варненци победиха столичния „Романо“ с 6:5 след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши при резултат 1:1. „Бастуните“ поведоха през първото полувреме, но 2 минути преди края на редовното време столичани успяха да изравнят. ariana-duspi21Футболистите на „Романо“ сгрешиха при изпълнението на третата дузпа, докато варненци бяха безпогрешни и заслужено триумфираха с трофея.

ariana-trento48Футболистите на русенския „Тренто“ завършиха надпреварата на трето място. В предварителната група те заеха второ място, след загуба 1:2 от бъдещите шампиони от „Бастун“. На „малкия“ финал русенци победиха „Даяна“ от Пловдив и се окичиха с бронзвите медали.

ariana-balakov28„Благодаря на Русе за великолепната организация, която създаде“, каза при закриването лицето на турнира Красимир Балъков. Той пожела на русенските любители на футбола скорошно завръщане на „Дунав 2010“ сред професионалистите. „Догодина в „Б“, след още една – в елитната група“, пожела Балъков.