„Берое“ пак препъна „Дунав“

0
„Берое“ за пореден път

„Берое“ за пореден път се оказа трудно преодолимо препятствие и четата на Веселин Великов отново не успя да запише пълен успех срещу отбора от града под липите.

На Градския стадион в Русе двата отбора не излъчиха победител и завършиха 1:1 в последния мач от втория кръг на Първа лига. Гостите откриха резултата с попадение на Негруц в 29-ата минута, а Будинов се разписа за 1:1 в 81-ата минута.

Дунавци натиснаха в началните минути на срещата. В 8-ата минута дойде и първата голова възможност за „драконите“. Диян Димов изведе Бирсент Карагерен, но му мина встрани от вратата. В 15-ата минута пък Борислав Цонев от гостите опита силен удар от границата на наказателното поле, но Станислав Антонов улови без проблеми. Три минути по-късно Юлиан Ненов стреля директно след центриране отдясно, но и неговият удар не намери целта.

Груба грешка на Марио Петков позволи на новото попълнение на гостите от „Берое“ – Серджиу Негруц да открие резултата. Петков не изчисти добре топката, която му бе върната от Васил Шопов и след рикошет в гърба на Мартин Райнов тя попадна у Серджиу Негруц, който не сгреши за 0:1.До почивката Васил Шопов отправи опасен удар към вратата на Перниш, но стражът на гостите се справи.

През втората част още в началните минути Еуженио пропусна да вкара втори гол. В 62-ата минута на срещата Будинов пропусна да се разпише и да изравни. Последва нова опасност пред вратата на гостите, като в един момент топката срещна ръката на бранител на „Берое“ в наказателното поле, но главният рефер Драгомир Драганов остави играта да продължи. В 81-ата минута все пак изравняването дойде. Центриране в наказателното поле бе засечено с ножичен изстрел на Бирсент Карагарен, Перниш успя да спаси, но при добавката на Будинов бе безпомощен и резултатът бе изравнен – 1:1. До края опитите на „Дунав“ за ново попадение не успяха, а гостите използваха всяка възможност за забавяне на играта. Дълго и театрално се превиваха на терена след всяко единоборство, което се оказа печеливша тактика и им позволи да си тръгнат от Русе с една точка.

След този мач Дунав е втори с 4 точки, а Берое е осми с две.

В следващия кръг „Дунав“ гостува на „Черно море“. Мачът е на 28 юли, петък, от 18:45 часа.