„Берое“ продължава в Европа след нова победа над „Атлантас“

0

Спас Делев реализира хеттрик за вицешампионите и вече има 4 гола в евротурнирите за новия си тим. В 6-ата минута Елиаш бе задържан от съперник пред наказателното поле и от отсъдения пряк свободен удар Спас Делев откри резултата с техничен удар над стената, който вратарят на гостите само изгледа.

Секунди преди да изтече редовното време на първото полувреме Жуниор Мапуку получи отляво с пространство пред себе си и показа тотална липса на егоизъм, като предостави топката за Делев при далечната греда. Новото попълнение на старазогарци имаше лесна задача и от няколко метра прониза за втори път мрежата на „Атлантас“.

Литовците не се предадоха и намалиха на 1:2 в 66-ата минута, когато грешка на „зелено-белите“ при изнасянето на топката позволи на Вежевичус да се разпише. Овидиус Вербицкас отне кълбото и с хубав извеждащ пас намери крилото на „Атлантас“ сам срещу вратаря на домакините, който не бе подготвен за шута в близкия ъгъл.

Само 60 секунди бяха нужни на старозагорския тим да възстанови аванса си от два гола, а Делев – да блесне с хеттрик. Така с общ резултат 5:1 от двете срещи беройци продължават в следващия етап, където почти сигурно ги чака среща с датския гранд „Брьондби“.