„Берое“ продължава в Лига Европа

0

В герой за „зелено-белите“  се превърна новото попълнение Ерик Почански, който реализира и двете попадения за успеха. Дошлият от Локомотив (Горна Оряховица) офанзивен футболист се разписа в рамките на само две минути (79′ и 81′).

Иначе двубоят игран на градския стадион Баня Лука бе много равностоен като в него преобладаваха здравите единоборства. Все пак „зелено-белите“ бяха по-активният отбор през всичките 90 минути и напълно заслужено стигнаха до успеха.

В 79-ата минута Почански напредна опасно към противниковата врата и с мощен шут разстреля Младен Лучич за 1:0, реализирайки дебютното си с екипа на Берое. Само две минути по-късно офанзивният футболист реши всичко в мача с втория си гол, след като отново проби необезпокояван защитата на съперника и с прецизен удар вкара за крайното 2:0.

Така старозагорци продължават във втори кръг, където техен съперник ще бъде финландският ХИК (Хелзинки), който елиминира литовския Атлантас с общ резултат от двата мача 3:1.