Без най-големите си звезди „Ливърпул“ изригна, помете „„Барселона““

0
Без най-големите си звезди

Без най-големите си звезди – Мохамед Салах и Роберто Фирмино „Ливърпул“ направи невероятен обрат срещу „Барселона“ в полуфиналния мач реванш от Шампионската лига на „Анфийлд“. Мърсисайдци спечелиха с 4:0 и си гарантираха участие на финала на турнира на „Уанда Метрополитано“.

Всичко се реши през второто полувреме, през което футболистите на Юрген Клоп се разписаха на три пъти във вратата на Тер Стеген, с което не само заличиха преднината на каталунците, но и излязоха напред.

„Ливърпул“ поведе в резултата в 7-та минута. Жорди Алба сбърка в опита да върне една топка назад и я изпрати в краката на Садио Мане, който веднага комбинира с Джордан Хендерсъм, който финтира Жерар Пике в наказателното поле на гостите, след което стреля, но Тер Стеген успя да спаси. След това топката попадна в Дивок Ориги, който отблизо не пропусна да вкара в опразнената врата.

В 54-та минута Александър Арнолд успя да се пребори за топката с Жорди Алба, след което центрира в наказателното поле на „Барселона“, където влезлият като резерва Джорджинио Вайналдум бе изпуснат и с много силен удар вкара топката за втори път във вратата на Тер Стеген.

Две минути по-късно „Ливърпул“ заличи преднината на „Барселона“ от първата среща. Шакири центрира в наказателното поле на „Барселона“, където Клеман Ленгле изпусна Вайналдум, който записа второто си попадение в мача, пращайки с глава топката неспасяемо в десния ъгъл на вратата на Тер Стеген.

„Нокаутиращия“ удар нанесе Ориги в 79-та минута. Александър-Арнолд центрира в наказателното поле на каталунците, където Ориги бе оставен непокрит и вкара топката във вратата на Тер Стеген.

„Ливърпул“ можеше да вкара пети гол в 86-та минута, когато след центриране в наказателното поле на „Барселона“, Шакири бе оставен непокрит и стреля с глава, но над напречната греда в аут.