Безличен „Дунав“ отпадна от битката за Купата

0
„Дунав“ отпадна от битката

„Дунав“ отпадна от битката за Купа България след загуба с 0:2 като гост на „Верея“ в Стара Загора.

В герой за домакините се превърна Педро Еуженио, който отбеляза и двете попадения – в 23-ата и 74-ата минути, във вратата на русенци. С успеха „Верея“ се присъедини към отборите на „Лудогорец“, „Литекс“ и „Ботев“ (Пд), които са останалите полуфиналисти.

Играта на възпитаниците на Веселин Великов в този двубой беше далеч от това, което демонстрираха в шампионатните мачове. Липсваше им свежест, острота в атаката, направиха и много грешки в отбрана. С изключение на първите 15-ина минути отстъпваха на домакините във всички фази на играта.

В следващия си мач „драконите“ гостуват на „Лудогорец“ в Разград в мач от първия кръг на първата шестица в Първа лига на 9 април, неделя, от 20 ч.