Безумно второ полувреме донесе нова загуба на „Дунав 8806“

0

Решаваща за загубата 57:60 на „сините феи“ беше безумно слабата им игра през второто полувреме, особено в третата част, през която записаха в актива си само 6 точки?!

Мачът започна равностойно, но в средата на първата част дунавки взеха превес и започнаха да трупат преднина, която в края на полувремето достигна 15 точки.

След почивката обаче в тях настъпи необясним срив, от който домакините не пропуснаха да се възползват и не само заличиха пасива, но в края на третата част, завършила 26 : 6 за „Монтана“, вече водеха с 5 точки.

През последната част домакините затвориха подстъпите към коша си и всеотдайно се бореха да запазят крехката си преднина и така след последната сирена ликуваха с крайното 60-57.

За „Дунав 8806“ Таня Чиров и Радостина Димитрова отбелязаха по 15 точки, а Шанте Еванс приключи с 12 и 18 борби.

Най-резултатна за „Монтана 2003“ беше Биляна Павичевич, която вкара 20 точки. Милена Томова добави 11, а Стефка Николова и Олена Самбурска по 9 точки.