Бихме 5:1 Гибралтар в Лигата на нациите (видео)

0

Пред около 1000 зрители в Разград българските национали победиха Гибралтар с 5:1 в мач от турнира Лигата на нациите.

С успеха срещу футболното джуджето националите си върнаха за срамното равенство 1:1 по-рано през годината и си гарантираха оставането в група 4 Лигата. Нашите са на трето място с актив от 6 точки, само с една по-малко от Северна Македония. Недостижими на първото място са Грузия.

Мачът ще остане в историята и с това, че за пръв път от близо 10 години националите ви вкарват пет или повече гола в официален мач. За последно това се случи през 2013 година, когато бележим шест пъти във вратата на Малта.

Антов откри в 23-ата минута, три минути по-късно Чиполина изравни. В 36 минута Десподов отново изведе “лъвовете” напред. Седем минути след началото на второто полувреме Кирилов направи 3:1, Стефанов в 55-ата увеличи на 4:1, крайното 5:1 за България оформи Марин Петков в 81-ата минута.