Бихме Малта, запазихме шанс за бараж

0

Единственият гол в срещата отбеляза Ивелин Попов в 56-та минута, а Илиан Мицански пропусна дузпа в 45-та минута. Това е първа победа за Ивайло Петев начело на националния отбор. „Трикольорите“ тотално надиграха своя съперник, но направиха много пропуски пред вратата на Джъстин Хейбър.

Така България записа втора победа в европейските квалификации. На 3 септември посрещаме в изключително решаващ мач Норвегия, която допусна много важна грешка и завърши 0:0 при домакинството си на Азербайджан. Това ни връща в битката за третото място в групата, което пък дава шанс за класиране за бараж.

Двубоят за първото място в групата между отборите на Хърватия и Италия в Сплит завърши 1:1. Марио Манджукич откри за домакините в 11-ата минута, а в 36-ата Антонио Кандрева изравни след изпълнение на дузпа.