Бивш дунавец с решаващ принос за продължаването на „Локо“ (Пд) в Лига Европа

0
Бивш дунавец

С решаващия принос на бивш дунавец – Бирсент Карагерен, пловдивският „Локо мотив“ се класира изключително драматично за третия квалификационен кръг в Лига Европа.

„Черно-белите“ загубиха с 1:3 като гости на „Спартак“ (Търнава), но след победата си с 2:0 преди седмица продължават напред заради отбелязания гол на чужд терен.

Филип Дангубич откри за словаците в 16-ата минута, след като засече с глава центриране на Ловат от левия фланг.

В 52-ата минута „Спартак“ заличи изоставането след попадение на Богдан Митря от дузпа. До 11-метровия наказателен удар се стигна след нарушение на Дейвид Малембана в наказателното поле, а капитанът реализира хладнокръвно от бялата точка.

В следващите минути отново Мартин Луков беше над всички, като на два пъти не позволи на Собчук и Собат да покачат резултата на 3:0.

Домакините достигнаха до трети си гол в 71-ата минута. Негов автор стана Рафаел Таварес, който се разписа след центриране и грешка в защитата на „черно-белите“.

Три минути по-късно Ален Ожболт, след пробив и асистенция на Бирсент Карагарен вкара

Безценния за „смърфовете“ гол, който класира отбора в третия квалификационен кръг в Лига Европа.

В следващия кръг на пловдивчани ще се изправят срещу френския Страсбург.