БК „Русе“ с 10 медала от купа „Васил Левски“

0
Трима русенски боксьори

Това съобщиха от Боксов клуб „Русе“. Клубът е взел участие с 10 свои възпитаници, които са спечелили пет златни и пет сребърни медала.

Победители в категориите си са станали Петър Йорданов (40 кг), Ангел Йорданов (44 кг), Иван Атанасов (52 кг), Севдалин Валентинов (56 кг) и Севда Асенова (48 кг). Със сребро са се окичили Августин Северинов  (32 кг), Айгюн Миланов (34 кг) , Християн Миленков (48 кг), Кристиян Иванов (75 кг) и Марина Буюклиева (48 кг) .

Сред най-впечатляващите резултати на възпитаниците на Павел Сяров и Съби Събев са победата на Севда Асенова над световната шампионка при девойките Венелина Поптолева в категория до 48 кг, както и фактът, че двете русенски момичета в категорията – Севда и Марина, отидоха на финал и след оспорван мач си разпределиха първите две позиции. Петър Йорданов също спечели оспорвана битка на финала над сина на президента на Българската федерация по бокс Красимир Инински и спечели приз за най-техничен състезател на турнира.