Ботев“ изпусна „Зрински“

0

Пловдивчани пропуснаха по-добрите положения в двубоя, и могат да съжаляват, че пропуснаха да си тръгнат с победата от Мостар.

Домакините откриха в 21-та минута с гол на Дени Симеунович, който се разписа с глава, след като засече добро центриране на Църнов отляво. В края на полувремето „канарчетата“ останаха с човек по-малко, след като само за 10 минути ирландският рефер Сътън вдигна набързо два жълти картона на влезлия като резерва Валери Домовчийски. Преди това Сътън даде червен картон и за Перо Стойкич от състава на домакините.

Само 3 минути след началото на второто полувреме, влезлият след почивката Ромарио беше изведен от Мариян Огнянов „очи в очи“ с Дуйкович и от шест-седем метра нападателят не сгреши за 1:1. До края на двубоя двата отбора не можаха да отбележат друг гол и така всичко ще се реши след седмица в България.