Бяла изпусна победата срещу Анагениси

0

Хандбалистките на “Бяла” завършиха наравно – 21:21 (11:10) първата среща с гръцкия “Анагениси Арта” от втория кръг на надпреварата за купата на Европейската хандбална федерация (ЕХФ) за жени.

Двубоят в „Арена Бяла“ бе дебют за беленските момичета в клубните турнири на Стария континент. Възпитаничките на Виктория Жосан бяха близо до успех, но в края изпуснаха победата.

Домакините започнаха силно и поведоха с 8:4 в осмата минута,  но до почивката гостенките успяха да изравнят при 10:10. Попадение на Христина Бабий  4 секунди преди края на първата част все пак даде минимален аванс на Бяла на почивката.

В  началото на втората част Бяла увеличи преднината си до 14:10, но с няколко по-добри минути и пет поредни гола гъркините обърнаха резултата в своя полза и за първи път в мача поведоха при 16:15 малко преди средата на полувремето. Българките не се стъписаха  отново взеха преднина след четири последователни попадения за  20:17 в 53-ата минута. Две минути по-късно  Полина Трубицина от домакините получи червен картон, а  до края с три безответни гола Анагениси стигна до крайното 21:21. Ирене Иванова можеше да донесе победата на Бяла, но пропусна с последния удар 19 секунди преди края.

Бабий беше най-добра в срещата с 10 попадения, а по три пъти се разписаха Ирене Иванова, Кръстина Касабова и Валерия Горенко.