Чехия пак ни натупа, таранът на „Дунав“ вкара „гола на честта“

0
таранът на „Дунав“

Българският национален отбор загуби с 1:2 при гостуването си на Чехия в квалификация за Евро 2020. В герой за чехите се превърна Патрик Шик, който вкара и двата гола, „гола на честта“ за българския тим вкара таранът на „Дунав“ Исмаил Иса, който в този мач дебютира за националния отбор. Двубоят бе дебют и за Красимир Балъков начело на „трикольорите“.

Срещата започна отлично за българите, които поведоха още в третата минута. Капитанът Ивелин Попов получи топката отдясно при първата ни контраатака и центрира по перфектен начин в зоната пред вратарското поле. Там Иса спринтира пред Филип Новак, надскочи своя пряк пазач и с глава прати топката в мрежата.

След гола българският отбор се прибра, а чехите започнаха да натискат. Така се стигна до 19-ата минута, когато топката беше изпратена за пореден път зад гърба на нашата защита. Якуб Янкто изпревари Кристиан Димитров и с финт принуди нашия защитник да загуби равновесие. Димитров изби топката с шпагат, ала това се превърна в асистенция за Шик, който с лекота прониза долния ляв ъгъл на вратата на Михайлов.

В 50-ата минута отново наши грешки доведоха до втори гол на Шик. Той беше изведен от Марек Сухи, Васил Божиков опита да го спре с тяло, ала се оказа финтиран, след което нападателят на домакините за втори път прати топката в мрежата на Михайлов.

До край на двубоя чехите имаха още няколко добри положения за по-изразителна победа, но късметът бе на страната на „лъвовете“ и до нови попадения във вратата на Михайлов не се стигна.

В другия двубой от групата Черна гора и Косово завършиха 1:1. България заедно с тези два отбора имат по две точки, докато Чехия излезе на второто място с три. Убедителен водач след две победи е Англия.

В понеделник България приема Косово на Националния стадион „Васил Левски“ от 21.45 ч.